top of page

שבוע סדנאות עם לואו דה שיו

10-16.5.23

10.5.23 - יום רביעי, עקרונות ההליכה במעגל - למתרגלי בה גואה, ירושלים. 

11-13.5.23 – חמישי-שבת, סמינר בקיבוץ הראל

15.5.23 - יום שני, שיעור שינג אי בטבעון, 18:00-21:00

16.5.23 - יום שלישי, מדיטציה דאואיסטית בתל אביב, 19:00-22:00

שמחים להזמין אתכן ואתכם לסמינר ה-23 במספר בהדרכת מר לואו דה שיו מטייוואן. כמו בכל שנה, הסמינר יכלול שלושה שיעורי ערב ושלושה ימים מרוכזים הנוגעים באספקטים של לחימה ותנועה באסכולת האומנויות הפנימיות.

במהלך השנים הצטרפו לסדנאות שלנו מתאמנים רבים משיטות לחימה ותנועה שונות, שחוזרים מדי שנה לתרגל איתנו. רצינו להתעכב רגע על הסיבות לכך: הפגישה עם לואו, העבודה הבלתי אמצעית והאפשרות להצליב ידיים עם אחד מאומני הלחימה הגדולים בעולם, מעוררים השראה ומאירים נקודות בתרגול האישי גם אצל מי שאינו מתרגל את השיטה אותה לואו מלמד. אנשים שמגיעים לסדנאות יוצאים מהן מלאי שמחה, מלאי רעיונות וטעונים באנרגיה חיובית. (אם גם חבולים ודואבים מעט).

ולמי שעוד לא מכיר.ה את לואו דה שיו: אמנויות לחימה פנימיות זוכות להערכה גדלה והולכת, גם בשל הידע הלחימתי הטמון בהם, וגם בשל השילוב הנדיר שהן מפגינות עם עקרונות הרפואה והתרבות הסינית. מר לואו דה-שיו מטייוואן, הנחשב לאחד מהבולטים שבאומני הלחימה בתחום אומנויות הלחימה הפנימיות בעולם, מעביר מדי שנה מספר סדנאות ברחבי העולם, ומפיץ את הידע הייחודי שצבר ברבים. הוא שם דגש על היישום והלחימה, אך דרך הוראתו הפתוחה והישירה, מיומנותו הגבוהה בכל אספקט והבנתו המעמיקה ברקע הפילוסופי מבליטים אותו כאחד המורים הטובים לבה גואה ג'אנג בפרט ולאומנויות הלחימה הפנימיות בכלל.

Luo%20Dexiu%20Workshop%202018%20-%20Came

לואו דה-שיו החל את לימודי אומנויות הלחימה בטייפה, טייוואן, בשנת 1971 בלימוד שינג אי ממר הונג אי-שיאנג המנוח. במהלך אמצע שנות השבעים זכה מר לואו פעמים רבות במקום הראשון באליפויות לאומנויות הלחימה (מגע מלא) בטייוואן. משנת 1975 למד מר לואו את אומנות הבה גואה מזרם הגאו אי-שנג ממספר תלמידים בכירים של המאסטר המנוח ג'אנג ג'ון-פנג. מאוחר יותר הרחיב והתעמק גם בזרם הבה גואה של סון שי-קון. הוא התמחה במקביל גם בטכניקות צ'י גונג ויוגה טאואיסטית אזוטריות והגיע בהן לשליטה מרשימה.


בה גואה ג'אנג נחשב לסגנון הנסתר מבין סגנונות אומנויות הלחימה הפנימיות, הכוללת גם את הטאי צ'י והשינג אי, והקשה מכולם ללמידה. הסגנון מתאפיין בשינוי תנועה תמידי, בתנועות מעגליות, טכניקות רבות עוצמה ובטקטיקה ייחודית. סגנון גאו של הבה גואה ג'אנג כולל תבניות חילופי ידיים במעגל, המכונים "מולדים", ושישים וארבע תבניות בסיסיות בקווים ישרים, המכונות "נרכשות".


בשינג אי, אחד מסגנונות הגונג פו העתיקים ביותר, בולט הקשר בין המחשבה הרפואית והקוסמולוגית הסינית לבין התרגול. בבסיס הסגנון מתרגלים חמש "ידיים" – אחת לכל אלמנט, וכן תבניות חיות וכלי נשק. מפתיע תמיד לגלות עד כמה סגנון זה, למרות הקשר ההדוק עם ה"תיאוריה" מעשי ביותר, ונחשב לאחד הסגנונות הלחימתיים ביותר של צפון סין.


גם השנה, עיקר הביקור יוקדש לסדנה אחת, בקיבוץ הראל, בה נלמד ונתרגל שינג אי ובה גואה מבוקר ועד ערב. זוהי הסדנה השנתית של תלמידי אי דזונג בישראל, אך היא פתוחה ומומלצת גם למתרגלי אומנויות לחימה ותנועה אחרות.

תכנית סדנת חמישי-שבת בקיבוץ הראל

הסדנה תתקיים בחדר האוכל של הקיבוץ goo.gl/qJzs2M

תוכן סדנ"ת סופ"ש בקיבוץ הראל

17:00-18:30

שיעור אחה"צ שני

שיעורי ערב בימים אחרים:

10.5.23  - יום רביעי, עקרונות ההליכה במעגל. שיעור בן שעה שמטרתו רענון ולימוד עקרונות ההליכה, מיועד לאנשים שמתרגלים הליכה במעגל של בה גואה, ירושלים.  

15.5.23 - יום שני, מתוך תריסר החיות של שינג אי, טבעון

16.5.23 - יום שלישי, מדיטציה דאואיסטית בתל אביב 

עקרונות ההליכה במעגל

יום רביעי ה- 10.5.23 בירושלים, 19:00-20:00

שיטת הבה גואה נוצרה על ידי על דונג האי צ'ואן, שעליו סופר שפגש שני נזירים בהר. הנזירים לימדו אותו הליכה במעגל, לאחר 7 שנים לימדו אותו את חילוף היד הבודד, ולאחר שנתיים - ותוך שנה אחת - את כל "שאר השיטה".
לואו אמר שמסיפור זה לומדים ש-70% מהשיטה טמון בהליכה, 20% בחילוף היד הבודד וכל שאר השיטה נמצאת ב-10% הנותרים.

השיעור בירושלים, המיועד למתרגלי הליכה במעגל בלבד, נולד במקור עקב בקשה של תלמידי השיטה להיפגש עם המורה בכדי לעבור איתו על העקרונות ולדייק את ההליכה, אבל נשמח לארח בו גם מתרגלי שיטות אחרות של בה גואה המעוניינים לשמוע על עקרונות ההליכה שלנו.

הגעה לשיעור זה בתיאום עם ענת מראש בלבד.

תריסר החיות של שינג אי

יום שני ה - 15.5.23, 18:00-21:00, טבעון

לאחר לימוד ממושך ומעמיק של חמשת האלמנטים ממשיך התלמיד ולומד את תריסר החיות, הנחשבות לצורות שונות או למפגנים שונים של אותן חמש תנועות/אנרגיות בסיסיות. כל "חיה" אמנם מתבססת על תנועה אחת מרכזית אך גם על אופי מסוים המתבטא בצורת קרב ובתנועה שונה. כל חיה מייצגת איכות מסוימת של תנועה. החיות כאמור הן: דרקון, טיגריס, קוף, סוס, טואו (צב/רץ המים), תרנגול, נץ, טאי (ציפור מיתולוגית), סנונית, נחש, עיט ודוב. השאיפה הבסיסית היא ללמוד את כל תריסר החיות ולהתמחות בהן, אולם, לעתים התלמיד יטמיע ויתמקד במספר מועט של חיות. הדבר נובע מהתאמה גופנית, וכתוצאה מכך מנטלית, בין אופי התנועה המיוחסת לחיה ובין יכולת המתרגל. בשינג אי אין "מחקים את החיה" עצמה כבסגנונות אחרים, אלא את אסטרטגיית הלחימה של החיה, מאפייניה הנפשיים ועקרונות תנועה המזכירים את תנועתה בלבד.

שימו לב, קיום השיעור בטבעון תלוי במספר המשתתפים, לפיכך, ההרשמה לשיעור זה כרובה בתשלום דמי הרשמה של 100 ש"ח שלא יוחזרו במקרה של אי-הגעה.

מיקום

הפארק ברחוב סביון 1, קרית טבעון(ניתן יהיה להשתמש בשירותים בסטודיו של פיטו, רח’ סביון 11)

https://goo.gl/maps/UF5pdotugKg8Qh8N8

 

שיעור מדיטציה טאואיסטית בשיטת קון לון פאי, פתיחת המעגל הקוסמי הקטן

יום שלישי ה - 16.5.23, 19:00-22:00 , בתל אביב

בשונה מהמדיטציה הבודהיסטית, מטרת התרגול בזרמים המוגדרים כ"דאואיזם" בסין הנה שיפור מיומנויות ואיזון הגופנפש. הזרם בו למד לואו דה-שיו נקרא "קון לון פאי", ובו מתמקדים במדיטציה סטטית ובמה שנקרא "זיכוך הדרך", כלומר הגעה לדרגות יכולת גבוהות יותר על ידי תרגול מדיטציה.

במהלך התרגול עוברים על נקודות אנרגטיות חזקות בגוף, ולומדים להשתמש בהם ובנשימה ליצור מעגל תנועה פנימי הנקרא "המעגל הקוסמי הקטן".

שימו לב, זהו "שיעור" מדיטציה ולא רק "תרגול". כפי שברור לכל מתרגל, לימוד מדיטציה והטכניקה הכרוכה בה דורש זמן תרגול ממושך. עם זאת, בשיעור יעבור וילמד לואו על כל השלבים הראשונים, מתוך הבנה כי מי שירצה להפיק את המקסימום מהשיעור יידרש להמשיך ולתרגל על בסיס השיעור גם בעתיד.

מומלץ מאד להביא כלי כתיבה. תרגול המדיטציה יכול להתבצע בישיבת לוטוס, ישיבת כיסא או עמידה, בהתאם לנוחות המתרגל. מוזמנים להביא כריות ישיבה.

 

התשלום עבור שיעור המדיטציה הנו בצורת דאנה. יש לוודא הרשמה עם ענת, ובסוף השיעור כל משתתף ומשתתפת ייתנו בנדיבות ליבם. בצורה זו המשתתפים יכולים להביע את הערכתם למורה או למנחי הפעילות על ידי השארת תרומה כספית, המשמשת לכיסוי הוצאות הבאת המורה לארץ ואירוחו. כל הסכום שנותר לאחר כיסוי ההוצאות מוענק למורה בהוקרה על כל פועלו הפעם ולאורך השנים. אנו מזמינים אתכם לחשוב על מעשה הנתינה כעל מתנה ולא כתשלום. המורה מציע את השיעור באהבה וללא ציפייה לתמורה. אנחנו שמחים על ההזדמנות להציע את השירות ולהנגיש את המדיטציה הייחודית הזו. אתם מוזמנים להציע את הוקרתכם, ואת תמיכתכם בקיום פעילויות דומות בעתיד.

 

מיקום

קמפוס ברושים, בנין הנדסאים, קומה ראשונה (בגרם המדרגות הקרוב לחנית ברושים), חדר 221.  הכניסה ברגל מתוך חניון קמפוס ברושים. ‘קמפוס ברושים’ בווייז.

מחירי הסדנאות:

סופ"ש 11-13.5.23:

סדנה מלאה - בהרשמה מוקדמת עד 25.4 : 850 ₪ / ביום הסדנה: 980 ₪

יום בודד - בהרשמה מוקדמת עד 25.4 : 350 ₪ / ביום הסדנה: 400 ₪

שיעור בודד - בהרשמה מוקדמת עד 25.4 : 250 ₪ / ביום הסדנה: 280 ₪

שימוש באולם וכיבוד קל: 75 ₪ לסדנה מלאה, 25 ₪ ליום בודד (תשלום חובה בסדנת הסופ"ש. כלול במחיר המצויין בטופס ההרשמה)

 

שיעור ערב בירושלים, 10.5, בהרשמה מוקדמת בלבד! 50 ש"ח לתלמידי ביה"ס /100 ש"ח לאורחים.

שיעור ערב בטבעון, 15.5, 18:00-21:00: 250 ש"ח בהרשמה מוקדמת / 300 ש"ח ביום הסדנה.

שימו לב, קיום השיעור בטבעון תלוי במספר המשתתפים, לפיכך, ההרשמה לשיעור זה כרובה בתשלום דמי הרשמה של 100 ש"ח שלא יוחזרו במקרה של אי-הגעה.

שיעור ערב בתל אביב 16.5, 19:00-22:00: השיעור ניתן בדאנה, מושג בודהיסטי המתייחס לנדיבות הלב. שמטרתו לאפשר לכל מתרגל להשתתף ולתרום בהתאם ליכולותיו ורצונו.

 

 

ארוחות צהריים בסדנת הסופ"ש: 

 

קייטרינג ‘הקרנבל של מורי’ – בכל הימים, ארוחות צמחוניות ובשריות. (תפריטים בקישור), מחיר הארוחה 100 ש"ח. 

ניתן להזמין ארוחות עד ל-4.5.23, בטופס ההרשמה או דרך ענת.

קיבוץ הראל נמצא כשעה נסיעה מבאר שבע, 40 דקות מתל אביב, ו 35 דקות מירושלים (לא בשעות העומס).

 

להרשמה מוקדמת יש ליצור קשר עם ענת: למלא את טופס ההרשמה באתר; להתקשר; לשלוח ווטסאפ; או לשלוח מייל anaterrel@gmail.col עד 25.4.

ההרשמה לשיעור בטבעון תתקבל רק לאחר תשלום דמי ההרשמה בפייבוקס. https://payboxapp.page.link/kJ2hhSK7bXuPqrpt5

 

מלבד דמי הרשמה לטבעון, התשלום לסדנאות רק במזומן!

את התשלום יש להביא ביום הראשון של הסדנה.

 

להרשמה ושאלות מנהלתיות: ענת אראל, 054-5705110 , anaterrel@gmail.com

לפרטים בקשר לתוכן הסדנה בלבד: זאב פוקס 054-4970032 , zeev.foux@gmail.com

מארגני הסדנה מבקשים מאד שתביאו אתכן ואתכם  כוס רב פעמית לשתייה בסדנה.

bottom of page